REKLAMA

Kultura, Oświata

Młodzież z pomysłami

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Justyna Bareła

Młodzieżowa Rada Gminy w Iłowej pracuje w nowym składzie.

Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Gminy powstała w 2014 roku, ale rozwiązała się sama, bo nie przeprowadziła wyborów na nową kadencję. Po raz kolejny wniosek w sprawie jej powołania złożyli gimnazjaliści w ubiegłym roku.

– Na wniosku podpisało się 15 osób, w tym ja. Udało się przeprowadzić wybory i z chęcią zabraliśmy się do pracy – mówi przewodniczący Łukasz Tymczyczyn.

W skład Młodzieżowej Rady Gminy weszli uczniowie podstawówki, klas gimnazjalnych i szkół średnich. Oprócz Ł. Tymczyszyna są to: Miriam Haczkiewicz (zastępca przewodniczącego), Klaudia Klisowska, Maja Hodorska, Patryk Hansdorfer, Aleksandra Groszek, Ewelina Klujew i Emilia Radło.

– Spotykamy się nie tylko na obradach sesji, dużo dyskutujemy. Na sesji w styczniu pozytywnie zaopiniowaliśmy propozycję utworzenia Miejsca Pamięci oraz miejsc naprawczych dla rowerów. Zaangażowaliśmy się też w akcję „Nie liczy się wygląd, liczy się wiek”, promującą zakaz sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Przygotowaliśmy już plakaty, które rozwiesimy. Prowadzimy także przygotowania do organizacji biegu po zdrowie, na który na razie szukamy sponsorów – mówi Ł. Tymczyszyn.

Obrad Młodzieżowej Rady Gminy może posłuchać każdy. – Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 5 lutego o godz. 16:00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Będziemy rozmawiać o powstaniu hot spotów w Iłowej – zaprasza przewodniczący.

Opiekunem Młodzieżowej Rady Gminy jest Anna Michalczuk.

Napisz komentarz »