Chromik wygrał ze Śląskiem

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Juniorzy Chromika Żary wygrali we wtorek (9.01.) ze Śląskiem Wrocław 66:61.

Miłą niespodziankę sprawili żarskim kibicom młodzi koszykarze Chromika Żary, którzy w hali przy ul. Okrzei pokonali faworyzowany Śląsk Wrocław 66:61. Mecz zaczął się bardzo udanie dla Chromika. Dobra obrona i niezła skuteczność rzutów pozwoliły odskoczyć żarskiemu zespołowi na początku meczu na 9 punktów. Śląsk nie zamierzał jednak tanio sprzedać skóry i zabrał się za odrabianie strat. Dobra gra pod tablicą Chromika koszykarzy Śląska pozwoliła zmniejszyć straty. Na drugą połowę koszykarze z Żar wychodzili z 4 punktami przewagi.

Z piekła do nieba

Trzecia kwarta meczu to pełna dominacja koszykarzy z Wrocławia, którzy nie dość, że odrobili straty z pierwszej połowy, to jeszcze wyszli na 6-punktowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że Chromik spada w przepaść i zwycięstwo pojedzie do stolicy Dolnego Śląska, nasi koszykarze przeszli metamorfozę. Składne i skuteczne akcje pozwoliły wyjść na prowadzenie i wygrać cały mecz 66:61. Najwięcej punktów dla Chromika zdobył Arkadiusz Szkudlarek (21), który miał również najwięcej (11) zbiórek pod koszami.