Prus nie dał rady Wilkom

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: Przemek Kaźmierski

Drużyna unihokeja seniorów UKS „Prus” w ramach 1/8 finału Salming Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn podejmowała zespół Bieszczady 24 Wilki Sanok. Niestety, żarscy unihokeiści dwukrotnie ulegli przeciwnikom ? 7:10 (4:1, 2:2 i 1:7) i 4:7 (2:3 1:1 i 1:3).

Wilki wcale nie grały lepiej od Prusa. Bardzo dramatyczne było pierwsze spotkanie, ponieważ żarska drużyna do 53. minuty prowadziła dwoma bramkami. Niestety na 7 minut przed końcem meczu coś się zacięło  w ciągu 49 sekund żaranie stracili aż 3 bramki. Następne dwa gole były konsekwencją wycofania bramkarza i nieskutecznej gry sześcioma zawodnikami w polu.

Niedzielny mecz miał zupełnie inny przebieg. Tym razem to Sanok w pierwszej tercji objął prowadzenie, ale mimo wysiłków Prusa nie oddał go do końcowej syreny. Nasi kilkakrotnie doprowadzali do remisu, na co Wilki odpowiadały kolejnym golem.

Oba mecze mogły się podobać publiczności, bo były bardzo zacięte, ale przez porażki pozostaje niedosyt, bo drugi rok z rzędu nie udało się wejść do ćwierćfinałów. Teraz pozostaje gra o miejsca od 9. do 12.

UKS Prus zagrał w składzie: Werstler Rafał  Fliegner Bartłomiej,Wądołowski Daniel, Karaszewski Marcin, Schulz Tomasz, Bałdyga Marcin (bramkarz), Marzec Wojciech (kapitan drużyny), Fischbach Marcin, Grędziński Adrian, Żak Przemysław, Gałek Mateusz, Boguszewicz Dariusz, Kowalczuk Michał, Poprawski Rafał, Sojka Sławomir (bramkarz, w sobotę najlepszy zawodnik)