Grad medali

Opublikowano 12 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

17 medali, w tym 7 złotych, zdobyli lekkoatleci żarskiego Agrosu w Mityngu Sylwestrowym rozegranym w Zielonej Górze.

Bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci żarskiego Agrosu w międzywojewódzkim mityngu rozegranym w dniach 29-30.12 w hali lekkoatletycznej MOSiR w Zielonej Górze.

Żarscy sportowcy, startujący w tym sezonie po raz pierwszy w zawodach halowych, zdobyli 17 medali, w tym 7 złotych.

W grupie juniorek w biegu na 60 m p.pł. zwyciężyła Julia Kamińska.

Wśród juniorek młodszych w biegu na 60 m p.pł zwyciężyła Zuzanna Mistoń, a na 3 miejscu była Nina Pawłow.

W biegu na 60 m całe podium należało do zawodniczek Agrosu. Zwyciężyła Nina Pawłow, druga była Emilia Żelazek, a na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Mistoń.

Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajęła Adrianna Kwiatkowska.

Wśród chłopców brązowe medale zdobyli: Michał Marek w skoku wzwyż i Kamil Mańkiewicz, który w biegu na 60 m p.pł. ustanowił rekord klubu z wynikiem 8,97 s.

Dzieci na medal

W grupie młodzików dwukrotnie wygrywał Marcin Jung ? w biegu na 60 m p.pł. i w biegu na 60 m.

Drugie miejsce w biegu na 60 m zajął Norbert Płoszajski.

W skoku w dal zwyciężył Maksymilian Jarosz, a na trzecim miejscu był Maksymilian Rombalski.

W tej samej konkurencji wśród młodziczek drugie miejsce zajęła Natalia Gielicz, a brąz zdobyła Dagmara Marczuk.

W kategorii dzieci starszych konkurs skoku w dal zakończył się zwycięstwem Nikoli Jarosz, a w biegu na 60 m triumfowała Oliwia Szymańska.