REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Janusz osierocił trójkę dzieci

Opublikowano 05 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Tragiczne święta w rodzinie Gałeckich ze Złotnika. – Janusz powiesił się w drugi dzień Bożego Narodzenia w Niemczech, gdzie pracował. Osierocił trójkę dzieci. Miał tylko 35 lat – mówi zdruzgotany Bogdan Gałecki, ojciec zmarłego Janusza.

– Po śmierci żony, sam wychowywałem 4 synów. Janusz był moim pierworodnym. Miał 35 lat – ze łzami w oczach wspomina B. Gałecki. 13 lat temu jego żona również popełniła samobójstwo.

Ojciec zmarłego z trudem mówi o tym, co się stało. – Jak to przeżyć?! Nie wiem, co się teraz ze mną stanie – mówi pan Bogdan.

J. Gałecki od kilku lat mieszkał i pracował w Niemczech.

– Miał firmę budowlaną, dobrze im się powodziło. Ściągnął tam żonę i dzieci, ale nie zapominał o domu. Przynajmniej raz w miesiącu przyjeżdżali do Polski – mówi B. Gałecki.

 

Zostawił trzy sieroty

Mężczyzna osierocił trójkę dzieci: 3-letnią Nikolę, 8-letnią Lenę i 11-letniego Sebastiana.

– Z Kasią znali się od najmłodszych lat. Byli razem od zawsze. W lipcu ubiegłego roku wzięli w Żarach ślub. Byli szczęśliwi – mówi Beata Bryjak, teściowa J. Gałeckiego i babcia osieroconych dzieci.

 

Sam w święta

Do tragedii doszło w święta Bożego Narodzenia. Katarzyna Gałecka razem z dziećmi przyjechała do Polski. Janusz został w Niemczech.

– Kasia wyczuła, że coś jest nie tak. Janusz nie odbierał telefonu. W drugi dzień świąt spakowała się i razem z dziećmi wróciła do domu w Niemczech. Znalazła ciało Janusza wiszące w sypialni – opowiada ojciec zmarłego.

– Z tego, co wiem, to wykryli u niego guza mózgu. Był w Niemczech u lekarza, ale nie wiem, co usłyszał, nie chciał iść do szpitala – mówi pan Bogdan. – Nie dał sobie pomóc.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 175

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »