joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Interliga na półmetku

Opublikowano 05 stycznia 2018, autor: Justyna Bareła

Dominacja Scat i Piasta. Pierwsza wygrana Żądła dopiero w ostatniej kolejce. Iłowska Interliga zakończyła już pierwszą rundę zmagań.

Ostatnią, 9. kolejkę spotkań rozegrano w piątek, 29.12.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Piasta i Płomienia Czerna. Faworytem była drużyna z Iłowej, która po pierwszej połowie prowadziła już 5:0, ale ekipa z Czernej nie zamierzała się poddawać. Gole zaczęli strzelać dopiero w drugiej połowie od trafienia Jacka Stasiuna i doszli już Piasta nawet na jedną bramkę. Ostatecznie Piast wygrał 10:8. Dla Piasta trafiali: Mateusz Kowalski (3), Breno Anderson (3), Sławomir Wdowiak (2), Adam Klisowski i Michał Fernezy. Dla Płomienia gole zdobyli: Adrian Zarzycki (3), J.Stasiun (2), Łukasz Skiba (2), Michał Guzewicz.

W pozostałych meczach Art-Dom Szymańscy pokonali KS Lipna 8:6. Dla Art-Domu bramki strzelali: Bartosz Brzezicki (5), Łukasz Dobroliński, Wojciech Maciocha, Krzysztof Mytnik. Gole dla Lipny zdobyli: Jan Izdebski (2), Stanisław Gilewski (2), Tomasz Mielniczek.

Kwisa Trzebów pokonała Eurekę Gozdnica 9:4. Bramki dla Kwisy zdobyli: Bartosz Kanik (3), Sebastian Bogiel (2), Patryk Jaworski, Łukasz Łukasiewicz, Mateusz Kubański i Tomasz Ziobro. Celnymi trafieniami dla Eureki popisali się: Łukasz Sobieszkoda (3) i Mateusz Wątroba.

Drużyna Żądła Klików pokonała Restaurację Pokusa 5:4. Bramki dla Klikowa strzelali: Artur Janus (4), Paweł Marczenia, a dla Pokusy: Krzysztof Sokołowski i Patryk Erazmus. Pauzowała ekipa Scat.

Po pierwszej rundzie to właśnie Scat prowadzi w tabeli z 24 punktami z samymi zwycięstwami, 3 punkty mniej ma Piast Iłowa, który przegrał mecz tylko z drużyną Scat. W ostatniej kolejce swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała drużyna Żądła Klików, która zarobiła pierwsze 3 punkty.

Wśród strzelców bramek prowadzi M. Kowalski z Piasta, który ma ich na koncie 30. W każdym meczu zdobywa ich minimum jedną, a najwięcej 7. Minimum 2 bramki w każdym meczu strzela także A. Zarzycki z Płomienia, ma ich na koncie łącznie 19. Trzeci wśród strzelców jest B. Anderson (Piast) z 17 trafieniami.