REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Wyścig z czasem

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: bj

Z ul. Okrzei i Moniuszki w Żarach zniknąć miały ekipy firm budowlanych jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Pracują dalej i najpewniej będą jeszcze po Nowym Roku.

Na ul. Okrzei w Żarach urzędnicy z Ratusza pojawili się wczoraj, w czwartek, 28.12. – Nie przewidujemy zakłóceń, które nie pozwoliłyby na zrobienie odbioru – mówił Patryk Faliński,  wiceburmistrz Żar. To ważne, bo na rozliczenie inwestycji miasto ma czas tylko do końca roku.

Do czasu zamknięcia wydania nie były znane wyniki inspekcji, ale budowlańcy zakładali, że nie obejdzie się bez zastrzeżeń. – Zazwyczaj stwierdzane są usterki i rzeczy do poprawienia. Na pewno będziemy pracować przy ich usuwaniu i porządkowaniu w przyszłym tygodniu, a co za tym idzie, w przyszłym roku. Natomiast odbiór ma stwierdzić, czy ulica nadaje się do eksploatacji – informuje Piotr Nogajczyk, kierownik robót drogowych z Infrakom z Kościana, wykonawcy miejskiej inwestycji.

Formalny odbiór został wykonany w wczoraj (czwartek), Infrakom otwarcie odcinka Okrzei od ronda u zbiegu Zgorzeleckiej, Witosa i Fabrycznej do ul. Częstochowskiej, a także przyległych ulic czyli Młynarskiej, Lubelskiej i Szkolnej zaplanował dopiero na dzisiaj (piątek, 29.12.).

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 325

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »