Scat z tarczą, Piast na tarczy

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: jb

W iłowskiej Interlidze ekipa Scat pokonała Piasta Iłowa i wyprzedza go tabeli już o 6 punktów.

Siódmą kolejkę rozegrano w piątek, 22.12. Piast pauzował, a Scat wygrał z ekipą Art-Dom 9:2 i wtedy po raz pierwszy został samodzielnym liderem tabeli. W pozostałych meczach, Płomień Czerna pokonał Eurekę Gozdnica 8:5, KS Lipna ograł Żądło Klików 7:4, a Kwisa Trzebów uległa Restauracji Pokusa 3:8.

Ósmą kolejkę rozegrano już w środę, 27.12. Najwięcej emocji wzbudził pojedynek Piasta i Scat. Drużyna z Iłowej musiała uznać wyższość rywali – przegrała 4:6. Jako pierwszy na liście strzelców dla Scat dopiero w 7 minucie wpisał się Emmanuel Ohagwu, kolejne trafienie z rzutu karnego dołożył Kamil Ganczarek. Niecałą minutę później trafienie z karnego dla Piasta zaliczył Breno Anderson. Pod koniec pierwszej połowy na 3:1 podwyższył Ernest Cecuła , ale kolejnego karnego dla Piasta wykonywano już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wynik na 3:2 ustawił B. Anderson. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 3:3 wyrównał Anderson. Dla Piasta jedno trafienie dołożył jeszcze Mateusz Kowalski, a dla Scat Andrzej Ciepielowski, E. Cecuła i Dawid Wójcik. Prawie każda decyzja sędziego kwitowana była krzykami zawodników jednej lub drugiej drużyny. Właśnie za podważenie decyzji sędziego, a potem za długą dyskusję z nim dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Paweł Siciński ze Scat, który końcówkę meczu oglądał z trybun.

W pozostałych meczach, Kwisa Trzebów pokonała Żądło Klików 9:3. Dla Kwisy strzelali Łukasz Łukasiewicz (4), Marek Nieradka (2), Sebastian Szczęsny, Patryk Jaworski, Bartosz Kanik a dla Żądła Marek Kniaziuk (2) i Dawid Konopelski.

KS Lipna wygrała z Eureką Gozdnica 9:2. Dla Lipnej trafiali: Jan Izdebski (4), Stanisław Gilewski (2), Dominik Kościelny, Łukasz Urszyc, Adriano Lucas, a dla drużyny z Gozdnicy Mateusz Wątroba i Adrian Michen.

Kolejne zwycięstwo zaliczyła też drużyna Płomienia Czerna, która ograła Art-Dom 7:4. Dla Płomienia bramki strzelali: Adrian Zarzycki (3), Maciej Ryng (2), Sebastian Motyl, Michał Guzewicz. Trafienia dla Art-Domu zaliczyli Bartosz Brzezicki (3) i Łukasz Dobroliński.

Dziewiąta kolejka już dziś w piątek, 29.12.