REKLAMA
absolut

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Czarna Dywizja bez leopardów!

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żagańska dywizja zostanie bez najnowocześniejszych czołgów w polskiej armii!

Przypomnijmy, 34 Brygada Kawalerii Pancernej (wchodząca w skład Czarnej Dywizji) miała łącznie 119 leopardów 2A4 i 2A5, jakie polski rząd kupił od Niemiec.

W tym roku batalion czołgów, na który składa się 58 leopardów, został przeniesiony z żagańskich koszar do jednostki w Wesołej, pod Warszawą. A w przyszłym roku brygada pożegna się z nimi na dobre – jak ustaliła „Regionalna”,  drugie tyle czołgów ma trafić do bazy pod Warszawą w 2018 roku.

Wyjadą wszystkie!

O tym, że leopardy znikną z żagańskiej dywizji, minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz poinformował w środę, 20 grudnia, podczas uroczystości w Wesołej, z okazji zakończenia I etapu wzmacniania warszawskiej brygady żagańskimi leopardami.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 566

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »