REKLAMA

Samorząd

Śnieżna kula i światełko

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Zaledwie jeden głos zdecydował o uchwaleniu przyszłorocznego budżetu dla Szprotawa. Przeciwko burmistrzowi wystąpili nawet radni z jego koalicji.

Gorąco było na środowej sesji Rady Miasta (20.12.) w Szprotawie. Zanim 20 radnych (zabrakło Beaty Jakowickiej) zagłosowało w sprawie budżetu, burmistrz Józef Rubacha wysłuchał ostrej krytyki.

– Ponad 3,5-milionowy deficyt burmistrz chce spłacać kolejnymi obligacjami. Zadłużenie gminy już dawno przekroczyło niebezpieczny 60-procentowy próg w stosunku do dochodów – grzmiał radny Andrzej Stambulski. – Na koniec 2018 roku wyniesie 68 mln 226 tys. zł, co stanowi 74,7 procent dochodów. Z roku na rok ta śnieżna kula z pożyczek i obligacji jest coraz większa, co może doprowadzić nas do utraty płynności finansowej.

 

Porażka goni porażkę

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 547

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »