twoj_dom_baner_1000x200_2017

Chromik się odegrał

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Wysokie zwycięstwo Chromika na szczycie III ligi koszykówki. Zespół z Żar wygrał we własnej hali z KK Oleśnica 93:56.

Do meczu z KK Oleśnica koszykarze Chromika przystępowali z dodatkową motywacją. W dotychczasowych 9 spotkaniach odnieśli 8 zwycięstw i tylko raz przegrali, właśnie w Oleśnicy. W niedzielę (17.12) była więc okazja do rewanżu.

Nokaut

Pierwsza kwarta to był prawdziwy nokaut. Chromik wyprowadził cios, po którym zawodnicy z Oleśnicy nie pozbierali się do końca meczu. Prowadzenie 29:9 po 10 minutach zawodów praktycznie zabiło wszystkie emocje w tym spotkaniu. Od tej pory liczyło się tylko to jak wysoko wygrają koszykarze z Żar. Ostatecznie mecz zakończył się 37-punktowym zwycięstwem naszej drużyny. Chromik udowodnił, że porażka w Oleśnicy to był wypadek przy pracy i potwierdził aspiracje do wygrania całej ligi.

Architekci sukcesu

Najwięcej punktów dla Chromika – 20 zdobył Mariusz Małachowski, który miał blisko 80 proc. skuteczność rzutów za 2 punkty. Trzy razy za trzy punkty trafił Łukasz Niesobski, a Dariusz Kalinowski miał 10 asyst. Pod koszem przeciwnika najczęściej piłki zbierał Dawid Kondratowicz, a pod tablicą Chromika królował Mateusz Rusiński, który miał 7 zbiórek w obronie. Po 9 spotkaniach Chromik jest jedyną drużyną w lidze, która poniosła tylko jedną porażkę.

Czas na puchar

W tym roku Chromik zakończył już zmagania w lidze, ale to nie oznacza końca emocji dla żarskich kibiców. Już za tydzień (29-30.12) w Żarach zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski. Zagrają w nim R8 Basket AZS Politechnika Kraków, MKK Pyra Poznań, Hensfort Przemyśl i oczywiści UKS Chromik Żary. Już dzisiaj zapraszamy na to wydarzenie wszystkich kibiców koszykówki w Żarach. Patronat medialny nad turniejem ma Telewizja Regionalna Żary.