Akrobaci na medal

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Jedenaście medali zdobyli akrobaci z żarskiej Piramidy w międzywojewódzkich zawodach mikołajkowych (16.12) w Zielonej Górze.

Ponad 150 zawodników z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego wystartowało w Międzywojewódzkim Turnieju w Akrobatyce Sportowej. W zawodach świetnie zaprezentowali się akrobaci żarskiej Piramidy, którzy zdobyli 6 złotych, jeden srebrny i 4 brązowe medale.

Nasi mistrzowie

Na najwyższym stopniu podium w kategorii „pierwszy krok” stanęli: Marcelina Świerczyńska, Kacper Kamiński (ćwiczenia wolne chłopców i dziewcząt), Antonia Polus i Jan Grzelak (dwójki mix), Paulina Kiełb, Kornelia Kaczorowska, Antonina Niedzielan (trójki dziewcząt).

W kategorii „młodzik” złoto zdobyli: Weronika Zawadzka (ćwiczenia wolne dziewcząt) oraz Julian Thoman i Piotr Królik (dwójki chłopców). Srebrny medal w kategorii „młodzik” zdobyła dwójka chłopców: Michał Kols i Krzysztof Markulak.

Brązowe medale w kategorii „pierwszy krok” wywalczyły: Oliwia Waszak (ćwiczenia wolne dziewcząt) oraz Maria Mochnacz i Nel Napiórkowska (dwójki dziewcząt), a w kategorii „młodzik”: Maja Kowalewska (ćwiczenia wolne dziewcząt) oraz Julia Korzeniowska, Amelia Fajkierz i Agata Pisarska (trójki dziewcząt).

Trenerami młodych akrobatów są: Teresa Bączkowska, Helena Drapała i Wioletta Skubińska.

– Dla wielu dzieci to był pierwszy start w zawodach, bo trenują dopiero od września, ale zaprezentowali się wspaniale – chwalą podopiecznych trenerki UKS Piramida.