REKLAMA

Samorząd

Opamiętali się

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: TR

W Lubsku, najbardziej zadłużonej gminie w regionie, radni biorą jedne z najwyższych diet. Teraz, gdy okręt tonie, postanowili je sobie zmniejszyć.

Do tej pory diety radnych w Lubsku, najbardziej zadłużonej gminie w regionie, należały do najwyższych w powiecie. Do tego od 2008 roku obowiązuje uchwała, która zapewnia coroczną podwyżkę diet radnych, jeżeli rośnie płaca minimalna. Dzięki temu w 2017 roku lubscy radni otrzymali podwyżkę o 80 zł i ich diety wynoszą 1.500 zł miesięcznie. Przewodniczący dostaje  1.800 zł.

Przed dwoma laty pojawiła się inicjatywa obywatelska, żeby radni obniżyli sobie diety. Na liście pod takim apelem podpisało się kilkaset osób. Niestety, bez efektu. Radni się na to nie zgodzili. Teraz, gdy zadłużenie Lubska sięgnęło 64 mln 688 tys. zł, wygląda na to, że się opamiętali.

W środę, 13 grudnia, radni na wspólnym posiedzeniu postanowili, że ich diety od stycznia 2018 roku będą niższe.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 133

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »