REKLAMA
absolut

Ludzie, wydarzenia

Obrobili sklep sportowy

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Dwa razy okradli sklep sportowy złodzieje z Żagania. Podczas drugiego skoku mieli pecha – policjanci szybko ich namierzyli, dzięki ulicznemu monitoringowi.

Pierwszy raz sklep przy ul. Keplera w Żaganiu złodzieje okradli z… monitoringu. Kamer nie udało się odzyskać. Druga kradzież miała miejsce w ubiegły weekend, w nocy, z niedzieli na poniedziałek, 10/11 grudnia.

– Złodzieje najpierw próbowali włamać się przez okno, od strony ul. Pomorskiej. Po niepowodzeniu, spróbowali od drzwi frontowych. Po wejściu do środka, skradli  markową odzież, akcesoria sportowe i laptopa  o wartości ok. 10 tys. zł. Szkody związane z uszkodzeniem drzwi i okna wyceniliśmy na kolejne ok. 3 tys. zł – wylicza współwłaściciel sklepu, Andrzej Łacina. – Złodzieje bardzo szybko zostali ujęci przez policjantów.  W dużej mierze, dzięki nagraniom z ulicznego monitoringu, które zaraz po włamaniu ostały zabezpieczone. Złodzieje myśleli, że kamer nie ma, bo wcześniej zostały skradzione. Mylili się.

– Dziękujemy policjantom za szybkie ujęcie złodziei. Dzięki nim odzyskaliśmy chociaż laptopa – mówi współwłaścicielka sklepu, Milena Szymańska.

Dwaj mężczyźni (34 i 36 l.) trafili za kratki. Za kradzież z włamaniem grozi im 5 lat odsiadki.

Napisz komentarz »