Zlali faworyta

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Zawodnicy drugoligowego Mundialu sprawili miłą niespodziankę żarskim kibicom futsalu, pokonując w niedzielę (10.12.) faworyzowany zespół z Polkowic 8:3.

Tego nikt się nie spodziewał. Mundial rozbił bardzo mocny zespół z Polkowic 8:3.

– Zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań w dotychczasowej historii klubu. Mieliśmy świetną taktykę na to spotkanie – mówi Jacek Mondorowicz, prezes Mundialu.

Zawodnicy z Żar od początku meczu w grze ofensywnej ograniczali się do kontr. Byli jednak w tym elemencie gry zabójczo skuteczni. Do przerwy Mundial prowadził 3:1. W drugiej połowie żarska drużyna nie zmieniła taktyki i powiększyła prowadzenie do 5:1. Wtedy do głosu doszli goście, którzy zdecydowali się na wycofanie bramkarza i grę w przewadze. Oblężenie bramki Mundialu zaczęło przynosić efekty. Drużyna z Polkowic zdobyła dwa gole i zrobiło się 5:3.

Bronił jak natchniony

Kapitalnie w bramce z Żar grał Mateusz Bizukojć. Jego udane interwencje uchroniły Mundial od straty kolejnych bramek. Końcówka meczu ponownie należała do żarskiej drużyny. Trzy skuteczne ciosy w ostatnich 5 minutach odebrały gościom nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku w Żarach.

Bramki dla Mundialu strzelili: Dariusz Malarowski – 3, Daniel Gałach – 2, Konrad Pluta – 2 i Bogusław Kosiorowski.

Gole dla drużyny z Polkowic zdobyli: Mateusz Kochman, Sebastian Jędrzejewski i Andrzej Koryciński.

Niedzielne zwycięstwo Mundialu jest już drugim w tym sezonie. Drużyna z Żar jest liderem rozgrywek o mistrzostwo II ligi. Następny mecz futsalowcy z Żar rozegrają w Jelczu-Laskowicach.