Haratali w gałę

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach okazała się najlepsza w mikołajkowym turnieju piłkarskim w kategorii klas gimnazjalnych, który został rozegrany w piątek (8.12) w hali MOSRiW przy ul. Zwycięzców.

Srebrne medale wywalczyli zawodnicy z Katolickiej Szkoły Podstawowej, a brązowe krążki otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Czwarte miejsce przypadło przedstawicielom Zespołu Szkół w Kunicach. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Marcina Wolaka z Katolickiej Szkoły Podstawowej, a królem strzelców z 10 trafieniami został Krzysztof Jurkowski ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Młodsi też grali

W turnieju mikołajkowym wzięli również udział młodsi uczniowie, którzy swoje mecze rozgrywali w czwartek (7.12). Wśród klas 1-3 najlepsza okazała się drużyna z SP nr 1. Drugie miejsce zajęli piłkarze z Katolickiej SP, a trzecie uczniowie z SP nr 2. Najlepszym strzelcem turnieju został Miłosz Niewęgłowski z SP nr 2, a najlepszym bramkarzem – Borys Zienkiewicz z Katolickiej SP.

Wśród klas 4-7 złoto zdobyła drużyna z Zespołu Szkół w Kunicach. Srebro przypadło piłkarzom z Katolickiej SP, a brąz – drużynie Społecznej SP. Najlepszym strzelcem został Hubert Drzewiecki z Katolickiej SP, a bramkarzem – Gracjan Mocydlarz z ZS w Kunicach.

Organizatorem rozgrywek był Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku.