Zacięty pojedynek

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Derbowemu pojedynkowi piłkarek ręcznych Czarnych Żagań z Sokołem Żary emocje towarzyszyły do ostatnich sekund. W regulaminowym czasie był remis 25:25, o zwycięstwie zadecydowały karne, które lepiej wykonały żaganianki.

Niedzielny mecz (10.12., w hali w Witoszynie) miał rozstrzygnąć, kto jest najlepszą drużyną w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych. Przed 4. kolejką, zarówno żaganianki, jak i żaranki miały po trzy wygrane. Lepiej zaczęły podopieczne Tadeusza Płóciennika, które po 3 min prowadziły już 4:1 i tego prowadzenia nie oddały już do końca pierwszej połowy. Sokolanki świetnie grały z kontrataku, z kolei Czarne raziły nieskutecznością. Po 20 min było 16:14 dla żaranek. W drugiej połowie walka toczyła się punkt za punkt. Lepiej zagrały żaganianki, odrabiając czteropunktową stratę. Piłkarki z Żar miały ostatnią akcję meczu, ale nie zdołały zdobyć gola, przy stanie 25:25. O  zwycięstwie rozstrzygnęły karne, które lepiej wykonały (4:4) Czarne.

– Szkoda, bo przez większą część meczu prowadziliśmy i Czarne zwycięstwo wyszarpały nam w ostatnich minutach – powiedział po meczuT. Płóciennik. – Ale moje dziewczyny robią postępy. W Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych wynik nie jest dla mnie najważniejszy, lecz zdobywanie doświadczenia. Parę lat temu, przegraliśmy z Czarnymi aż 3:40, teraz nasze pojedynki są zacięte.

Sokolanki będą miały okazję zrewanżować się Czarnym wiosną przyszłego roku, w II rundzie ligi. Póki co, na czele tabeli są żaganianki.

UKS Czarni Żagań: Małgorzata Idźkiewicz – 10 bramek, Karolina Marchewka – 8, Sandra Jaremko – 2, Anna Łażewska – 2, Oliwia Mleczko – 2, Martyna Dąbrowska – 1, Oliwia Paprocka, Aleksandra Chodur, Wiktoria Rusikiewicz, Katarzyna Czapracka, Weronika Zdunek, Dagmara Traczyk, Gabriela Gawryś, Martyna Dobrowolska, Natalia Sokołowska, Matylda Nowak

Sokół Żary: Klaudia Juszczyszyn – 11, Paulina Kuścik – 7, Justyna Laskowska – 4, Kinga Graczyk – 3, Aleksandra Madej, Aleksandra Targosz, Aleksandra Ślecka, Klaudia Kuścik, Kinga Kunal, Joanna Węglewska, Gabriela Rubczyńska.