REKLAMA

Samorząd

Czy się stoi, czy się leży, 1.500 się należy

Opublikowano 08 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Oni to mają klawe życie. Przez 11 miesięcy spotkali się na siedmiu krótkich sesjach. A każdy z nich nawet za miesiąc laby zgarnia minimum 1 tys 485 zł. Choć się nie narobili, mają najwyższe diety w całym powiecie!

Radni powiatu żagańskiego w tym roku podzielili między siebie 380 tys. zł! Najniższa dieta radnego to 1 tys. 485 zł na rękę. Przewodniczący komisji dostaje 1 tys. 592 zł, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Jacek Grzelak i Tomasz Hucał – po 1 tys. 932 zł), a przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Gąsik zgarnia aż 2 tys. 254 zł. Tyle kasują za każdy miesiąc, nawet gdy nie ma sesji.

Radni powiatowi mają najwyższe stawki wśród radnych wszystkich miast i gmin w powiecie żagańskim, ale za to jedne z najkrótszych sesji. Tylko cztery  sesje na osiem tegorocznych to  zwyczajne, tzn. z pełnym porządkiem obrad (licząc tą, która odbędzie się 12 grudnia – przyp. red.). Pozostałe to krótkie, kilkunastominutowe posiedzenia z dwiema lub trzema uchwałami. Radni powiatowi mieli też najdłuższe wakacje – od maja do października nie było sesji zwyczajnej (nie licząc jednej nadzwyczajnej, krótkiej, w lipcu).

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 197

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »