REKLAMA

Sport

Dziewczyny chcą grać w ręczną

Opublikowano 08 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Kilkanaście osób stawiło się na piątkowym (1.12.) treningu grupy naborowej do drużyny piłkarek ręcznych Sokoła Żary.

W piątek (1.12) w hali przy LO im. B. Prusa odbył się trening dzieci zainteresowanych grą w piłkę ręczną.To ma być narybek dla żarskiego Sokoła.

– Rozpoczynamy współpracę szkół z Żar, Lipinek Łużyckich i Wymiarek, żeby pozyskiwać kandydatów do gry w zespole Sokoła – mówi Tadeusz Płóciennik, trener żarskiej drużyny piłki ręcznej.

Najliczniej na treningu reprezentowane były Lipinki Łużyckie, w których do gry w piłkę ręczną zachęca Marek Bobek, nauczyciel wf. w tamtejszej szkole

– Początkowo prowadziłem drużynę chłopaków, ale się rozpadła. Okazało się jednak, że jest bardzo duże zainteresowanie piłką ręczną wśród dziewcząt. Na każdym treningu mam po kilkanaście dziewczyn. Trzy już grają w drużynie Sokoła – opowiada M. Bobek.

Od stycznia planowane są comiesięczne mini turnieje z udziałem piłkarek ręcznych z Żar, Lipinek Łużyckich i Wymiarek.

Sokół wygrał

W niedzielę (3.12) ostatni mecz w tym sezonie rozegrały juniorki starsze Sokoła. Żaranki wygrały na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Zielona Góra 25:21 i ostatecznie zajęły 3. miejsce w tabeli. W Sokole na wyróżnienie zasłużyły Klaudia Juszczyszyn i Paulina Kuścik, które zdobyły po 9 bramek. Świetnie w bramce żarskiej drużyny spisywała się Gabriela Rubczyńska, która obroniła 5 rzutów karnych.

W najbliższą niedzielę (10.12) juniorki młodsze Sokoła zagrają w Witoszynie mecz na szczycie tabeli z Czarnymi Żagań. Zwycięzca tego spotkania wygra również całą ligę. Mecz rozpocznie się o godz. 11.

Napisz komentarz »