Rozstrzelali rywala

Opublikowano 08 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Żarski Mundial udanie rozpoczął rozgrywki w II lidze futsalu. W pierwszym meczu przed własną publicznością żarscy piłkarze pokonali Penny Gondek Oleśnica 9:3.

Mundial pierwszego gola zdobył już w 3. minucie meczu. Jego strzelcem był Daniel Gałach. Później drużyna z Żar powiększała przewagę i do przerwy prowadziła już 6:0. Bramki dla Mundialu strzelili: Bogusław Kosiorski, Marcin Jakubik, Dariusz Malarowski i Gomes Teodoro Washington – dwie. Po przerwie Mundial kontynuował rozstrzeliwanie drużyny z Oleśnicy. Na 7:0 podwyższył Bogusław Kosiorski, a 8 gola zdobył Dariusz Malarowski.

– Jesteśmy drużyną lepszą i bardziej doświadczoną, dlatego mecz toczył się pod nasze dyktando – mówi Jacek Mondorowicz, prezes Mundialu.

Chwila nieuwagi

Żarski zespół miał jednak chwilę przestoju. Zawodnicy z Oleśnicy wykorzystali to w ostatnich 4 minutach meczu i zdobyli 3 bramki. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Mundialu, a dokładnie do Konrada Pluty, który 4 sekundy przed zakończeniem spotkania ustalił wynik meczu na 9:3.

Kolejny mecz Mundial zagra już w niedzielę (10.12.) w hali przy LO im. B. Prusa w Żarach, a przeciwnikiem żarskiego zespołu będzie KS Polkowice.

– To zespół zbudowany na drużynie, która jeszcze niedawno grała w ekstralidze. W swoich szeregach ma nawet reprezentanta Polski. Zapowiada się świetny mecz – mówi Mondorowicz. Początek o godz. 18.