REKLAMA

Samorząd

Mniej kasy na piece

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Tylko 360 tys. zł burmistrz Żar zaplanowała w przyszłym roku na dopłaty do wymiany pieców. W tym roku do podziału było ponad 800 tys. zł.

Ponad 100 wniosków złożyli mieszkańcy Żar, którzy w tym roku chcieli wymienić piec na bardziej ekologiczny. Ostatecznie z dofinansowania skorzystało ponad 70 osób. Zmniejszyła się też kwota, jaką miasto miało do wydania na ten cel. Na dotacje zamiast planowanych 800 tys. zł poszło nieco ponad 400 tys. zł.

– Te pieniądze, które zostały, nie przepadną, bo muszą być wykorzystane na cele związane z ochroną środowiska – tłumaczy Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury. Nie ma jednak na razie decyzji, że będą wykorzystane na wymianę pieców.

Zmienili zasady

Na czwartkowej (30.11.) sesji Rady Miasta w Żarach radni zmienili regulamin przyznawania dotacji do wymiany pieców. W przyszłym roku miasto będzie dopłacało 85 proc. do wymiany pieca, ale nie więcej niż 10 tys. zł. Nowością jest również to, że o dotacje mogą starać się wspólnoty mieszkaniowe, które posiadają wspólne kotłownie dla lokatorów. W tym przypadku dotacja może wynieść również 85 proc. wartości pieca, ale nie więcej niż 20 tys. zł. Zmienił się też termin naboru wniosków. W przyszłym roku będzie to od 15 do 25 lutego.

 

 

 

 

Napisz komentarz »