Młodość i doświadczenie

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Juniorki żarskiego Sokoła przegrały w niedzielę (26.11.) z Zorzą Kowalów 28:43. – Gramy młodym zespołem i zbieramy doświadczenie z silniejszymi drużynami – tłumaczy porażkę Tadeusz Płóciennik, trener Sokoła.

Żarskie szczypiornistki w 5. kolejce Lubuskiej Ligi Juniorek zagrały w hali przy LO im. B. Prusa z wyżej notowanym zespołem z Kowalowa. Niespodzianki nie było, choć sokolanki mecz rozpoczęły bardzo dobrze.

– Dziewczyny zagrały ładnie, szczególnie w pierwszej połowie. Rzucić 28 bramek takiej drużynie jak Zorza Kowalów to też trzeba umieć – mówił po meczu T. Płóciennik.

W drużynie Sokoła na wyróżnienie zasłużyła Klaudia Juszczyszyn, zdobywczyni 11 bramek. Siedem goli strzeliła Justyna Laskowska, a 6 – Paulina Kuścik. W kolejnym meczu Sokół zagra w niedzielę (3.12.) w Zielonej Górze z miejscowym Szczypiorniakiem.

Żary-Żagań

Po spotkaniu juniorek w hali przy ul. Podwale odbył się towarzyski mecz oldboyów z Żar i Żagania.

– Chcemy uczcić powrót Sokoła z Wymiarek do Żar.  Przy okazji meczu juniorek udało nam się zebrać składy i rozegrać spotkanie sparingowe z kolegami z Żagania – mówi Dariusz Jakubowski, prezes stowarzyszenia Handball Oldboys Żary.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem szczypiornistów z Żar 15:13. W zwycięskiej drużynie na wyróżnienie zasłużyli Mieczysław Woźnica oraz bramkarz Marek Krzywicki.

W połowie grudnia w Żarach planowany jest turniej oldboyów z udziałem drużyn z Głogowa, Świebodzina, Zielonej Góry, Nowej Soli, Żar i Żagania.