REKLAMA
absolut

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

20 lat minęło…

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach świętowali jej 20-lecie.

Uroczysta gala z okazji obchodów 20-lecia szkoły odbywała się w sobotę (25.11.) w Lunie. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach otworzyła swoje podwoje dla uczniów 1 września 1997 roku. Głównym pomysłodawcą jej powstania był św. pamięci ks. Tadeusz Dobrucki, ówczesny proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żarach.

– Od samego początku towarzyszyłem tej szkole – powiedział na gali ks. Paweł Konieczny, obecny proboszcz parafii p.w. WNMP. – Jeszcze jako wikariusz uczestniczyłem w rozmowach i pierwszych działaniach, które doprowadziły do otwarcia szkoły. Z tego też powodu czuję, że jesteśmy razem. Od trzech lat jestem proboszczem parafii, przy której szkoła funkcjonuje. Moja obecność na tej gali to nie tylko obowiązek, to też potrzeba serca – powiedział ks. P. Konieczny.

 

Roztańczony jubileusz

Podczas gali na scenie wystąpiła ponad setka uczniów i absolwentów szkoły. W specjalnie przygotowanym na ten dzień recitalu, goście mogli wysłuchać przygotowanych przez dzieci aranżacji piosenek. Był także pokaz tańca, w którym uczniowie zaprezentowali różne taneczne style, które rozwijały się na przestrzeni wieków. Wielkie owacje publiczności zebrało przedstawienie, które w zabawny sposób przypomniało gościom historię szkoły. 

– To bardzo miły jubileusz, który pokazuje, jak rozwijała się szkoła, którą drogą poszła i gdzie zmierza – powiedziała Małgorzata Penkal, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Żarach.

 

Przestrzega zasad patrona

Wśród zaproszonych gości był m.in. dyrektor wydziału nauki katolickiej Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ks. Wojciech Lechów.

– Pracowałem w tej szkole, będąc wikariuszem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – wspominał ks. W. Lechów. – Byłem nauczycielem, a teraz cieszę się podwójnie, bo sprawuję nadzór nad tego typu szkołami w diecezji.

Dzieci podkreśliły w swoich występach, jak ważne są dla nich tradycje chrześcijańskie i patriotyczne. Szkoła, której patronem jest Jan Paweł II, w swojej tradycji mocno przestrzega zasad, których wielkim orędownikiem był papież.

Napisz komentarz »