Orzeł ograł Sobieskiego

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Justyna Bareła

Przegraną zakończył się mecz siatkarzy WKS Sobieski z liderem tabeli Orłem Międzyrzecz (sobota, 25.11.). Kontuzji nabawił się także filar wojskowych – Piotr Sajdak.

Siatkarze żagańskiego klubu przegrali 1:3 (21:25, 25:18, 21:25, 23:25).

Pierwszy set wyrównany był do stanu 7:7, po kilku dobrych akcjach Orzeł odskoczył na 4-5 punktów i ta przewaga utrzymała się do końca seta. Przy stanie 15:19 kontuzji doznał P. Sajdak. Seta zawodnicy z Międzyrzecza wygrali do 21. Drugi set to dobra gra wojskowych. Prowadzili już nawet 18:10. Seriami dobrych zagrywek popisywali się Paweł Skibicki, Adrian Milczarek i Przemysław Kępski. Międzyrzecz obronił kilka piłek w końcówce, ale wojskowi wygrali zdecydowanie do 18. W trzeciej partii wynik wyrównany był do stanu 9:9. Potem siatkarze Orła odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie wygrali do 21. Najbardziej wyrównana była czwarta partia. Dominowali w niej siatkarze Orła. Wojskowi psuli dużo zagrywek, odrobili w końcówce kilka punktów przewagi m.in. efektownymi blokami, ale to nie wystarczyło. Przegrali seta do 23. Efektownymi obronami popisywał się libero Orła Marcin Wanat z Międzyrzecza, który został wybrany MVP tego meczu.

Sajdak nie zagra

P. Sajdak nie zagra na pewno do końca roku. Przyjmujący wojskowych zeskoczył z bloku na stopę zawodnika drużyny przeciwnej. Z boiska znieśli go koledzy. Jeszcze w trakcie meczu został przewieziony na badania do szpitala w Żarach.

– Wylała mu się prawie cała torebka stawowa, nie wyglądało to dobrze. W tym roku już na pewno nie zagra. Zobaczymy, jak długo potrwa leczenie, ale można przewidzieć, że ponownie do pełnej dyspozycji wróci w okolicach marca – przyznaje trener Artur Chaberski. A cały mecz ocenia krótko: – Mogliśmy pokonać lidera, bo też nie grali rewelacyjnie. My nadal falujemy, gramy jeden świetny, kolejny słaby set. Ale na razie nie dzieje się nic złego. Najważniejsze spotkania w lidze gramy zawsze w okolicach marca i do tego czasu już powinno być wszystko w porządku – mówi.

Przez dwa najbliższe tygodnie siatkarze Sobieskiego pauzują, do rozgrywek powrócą 16.12.