REKLAMA
absolut

Polityka

Wybory bez wyboru

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Lech Jurkowski, burmistrz Lubska jest jedynym kandydatem na szefa powiatowych struktur PO w powiecie żarskim. Wybory odbędą się w sobotę (2.12).

Wacław Maciuszonek, były burmistrz Żar nie będzie już szefem PO w powiecie żarskim.

– Przyznaję trochę zawaliłem jeżeli chodzi o organizację partii w powiecie – mówi W. Maciuszonek. Były burmistrz Żar nie zamierza ubiegać się o ponowny wybór na przewodniczącego PO w powiecie żarskim. Zastąpi go Lech Jurkowski, burmistrz Lubska, który jest jedynym kandydatem na to stanowisko.

– Uważam, że to nie jest zły kandydat. Jest to jedyny burmistrz wywodzący się z PO w powiecie i taka funkcja mu się należy – uważa Marek Cieślak, były starosta żarski, który mimo że nie jest już w PO ma tam ciągle duże wpływy. To on organizował struktury partii w powiecie żarskim.

– To wewnętrzna sprawa Platformy. Nie będę jej komentował. Pan Jurkowski dał się poznać jako ten, który ciągle narzeka i zwala wszystko na poprzednika. Gdy proponuje mu się pomoc, to nie słucha. Nie potrafi też wykorzystać dla dobra miasta, że w Urzędzie Marszałkowskim rządzi jego partia – uważa Janusz Dudojć, starosta żarski, mieszkający w Lubsku.

Żarska PO w rozsypce

Dotychczasowi szefowie kół nawet nie interesują się organizacją spotkań i wyborów w swoich kołach, mimo że taki obowiązek nakłada na nich statut partii.

– Nie wiem, czy były już wybory. Nie ma mnie w Żarach – mówi Jarosław Kropski, szef jednego z dwóch żarskich kół PO.

– Nie interesuję się już tym. To nasze koło się rozpadło – dodaje Elżbieta Malendowicz, członek zarządu koła.

Na temat wyborów nie chce wypowiadać się również szefowa drugiego żarskiego koła PO Zofia Szarejko-Michalska.

– Zgodnie z naszym statutem za wybory w kołach i organizację zebrań odpowiedzialni są szefowie kół. Powinni to zrobić do niedzieli (26.11) – mówi Marek Cebula, koordynator okręgu samorządowego PO RP w powiecie żarskim i krośnieńskim i podkreśla, że jeżeli przewodniczący koła nie zwoła zebrania mogą to zrobić jego członkowie.

– Przynależność do partii politycznej nie jest obowiązkiem. . Zakładam, że są tam dojrzali ludzie, którzy świadomie dokonują wyborów i wiedzą czego chcą – dodaje M. Cebula.

Władze wojewódzkie

W sobotę (2.12) odbędą się również wybory do władz wojewódzkich Platformy Obywatelskiej. Jedynym kandydatem na przewodniczącego jest senator Waldemar Sługocki, który do tej pory pełnił funkcję komisarza.

Napisz komentarz »