2-2 Baner PS Lubsko_NSO ikony_1000x200 px_10-2017

Szpagaty i salta

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Żarscy gimnastycy popisali się podczas zawodów we Wrocławiu.

W sobotę (18.11.) zawodnicy żarskiego klubu UKS Piramida wzięli udział w Dolnośląskich Dniach z Akrobatyką. W zawodach wystartowało 168 zawodników z 12 klubów.

Dzieci trenujące gimnastykę udowodniły, że robią to na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy UKS Piramida wrócili do Żar z dwoma medalami.

W trójkach kobiet w klasie III srebro wywalczyły podopieczne Heleny Drapały – Natalia Grubizna, Aleksandra Drozdek i Zuzana Jaroszewicz-Bartnowska.

Brązowy medal w konkurencji dwójki mieszanej zdobyli Milena Kicuła i Krystian Ciechanowicz, trenowani przez Teresę Bączkowską.

Pozostali zawodnicy również mogą uznać swój występ za udany. Dziewczęta startujące w klasie II kobiet – Natalia Morawska, Oliwia Morawska i Hania Putrym – były tuż za pudłem, zdobywając 4. miejsce w swojej kategorii. Z kolei 10. miejsce w trójkach kobiet zajęły Maja Harasim, Zuzanna Jelska i Lena Kwasigroch, które trenują pod okiem H. Drapały.