Sobieski gromi, Patryk z pucharem

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

3:0 wygrali żagańscy siatkarze w Głuchołazach z drużyną Juve. Po tym zwycięstwie WKS Sobieski awansował na 3. miejsce w tabeli.

Rywale, zajmujący ostatnią pozycję w tabeli, nie byli zbyt wymagającym przeciwnikiem dla wojskowych. Podopieczni Artura Chaberskiego wygrali z nimi do 17, 14 i 16.

– Dominowaliśmy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – mówi A. Chaberski. – Wszyscy zagrali dobrze, a Patryk Bogdanowicz zaliczył mecz życia. Aż 11 razy zablokował atak rywali i zdobył 7 punktów. W nagrodę otrzymał puchar i tytuł MVP spotkania.

W najbliższą sobotę, 25 listopada, w ramach 10. kolejki żagańskich siatkarzy czeka znacznie trudniejsza przeprawa. W hali przy ul. Piaskowej w Iłowej (godz. 17.00) podejmą lidera rozgrywek, GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz.

– Międzyrzeczanie nie przegrali jeszcze w lidze, stracili tylko dwa sety. Chcemy przerwać ich passę – mówi trener WKS-u. – W zespole wszyscy zdrowi, zagramy w pełnym składzie.