REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Wasze sprawy

Taniej nie będzie

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

– Za jakość warto zapłacić – przekonują klienci z żarskiego targowiska. Kupujących nie brakuje, choć ceny warzyw i owoców wciąż rosną.

Taniej nie będzie

Za kg selera i pietruszki trzeba zapłacić po 7,50 zł, za kilogram kapusty kiszonej – 6 zł. Śliwki są w cenie od 7 zł do 7,50 zł za kg. Gruszki kosztują 7,50 zł za kg. Kilogram cukinii kupimy za 6 zł. Ziemniaki – po 1,50 zł za kg. Fasolka szparagowa to wydatek rzędu 8,50 zł za kg. Pęczek rzodkiewki kosztuje 2 zł. Kilogram orzechów laskowych kupimy za 19 zł, kilogram marchewki – za 2 zł. Za rzepę trzeba dać 7,50 zł za kg. Jabłka możemy kupić już od 2,90 zł do 3,50 zł, w zależności od rodzaju. Pomidory malinowe kosztują 8 zł za kg, a krakowskie – 6 zł za kg. Za jajka trzeba zapłacić od 45 gr do nawet 80 gr za sztukę. Za litrowy słoik czerwonej borówki trzeba dać 14 zł. Litr miodu w zależności od rodzaju kosztuje od 25 zł do 40 zł.

– Dziś na rynku kupiłam pomidory, cebulę i jajka – wylicza Wiktoria Szafranek z Żar. – Jajka od zawsze kupuję na rynku. Mam swojego ulubionego gospodarza. Dzięki temu mam pewność, że do ciast daję najlepsze jajka – mówi pani Wiktoria.

Napisz komentarz »