REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie płacą, liczą na zrozumienie

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Upomniała się o pieniądze, to wyrzucili ją z pracy. Choć w Łużyckiej Szkole Wyższej w Żarach pracowała od początku. I była jej dziekanem.

Pracowała w Łużyckiej Szkole Wyższej od początku jej istnienia. Jako dziekan prawie 10 lat. Doktor nauk humanistycznych, logopeda, neuroterapeuta Barbara Majer-Gemińska, pracę straciła po tym, gdy upomniała się w sądzie o zaległe wypłaty(od grudnia 2015 r. do września 2016 r., odprawę emerytalną, za godziny ponadwymiarowe i o odsetki ustawowe.

B. Majer-Gemińska zaznacza, że funkcję dziekana sprawowała bez dodatku finansowego, czyli za wynagrodzeniem wykładowcy. W zamian za to miała o 30 godzin zajęć mniej niż inni nauczyciele.

Przyznaje, że uczelnia ociągała się z płaceniem od co najmniej 2006 r.za godziny przepracowane ponad wymiar.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 603

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »