dringenberg_baner_top_11-12-2017

Dopóki piłka w grze…

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Aż 20 goli strzelił Marcin Jankowski z Czarnych Żagań w jesiennych rozgrywkach klasy okręgowej. Dwa ostatnie, w sobotnim meczu (11.11.) z Wogą Chociule, wygranym przez żaganian aż 5:0.

W ostatnim meczu rundy jesiennej Czarni długo męczyli się z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Żaganianie przeważali, stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, ale do przerwy nie potrafili umieścić piłki w siatce. Momentem przełomowym była czerwona kartka dla Szymona Hukiewicza w 39. min. Osłabieni goście z Chociul nie mieli atutów w drugiej połowie. Worek z golami dla Czarnych otworzył w 62. min ich najlepszy snajper, Marcin Jankowski, który kolejną bramkę strzelił 6 minut później. Kanonadę kontynuowali: Leszek Jagodziński (w 65 i 78. min) oraz Sebastian Bogiel (70. min).

Cieszy forma Jankowskiego, który w 15 meczach zdobył 20 goli i jest wiceliderem rozgrywek.

Czarni jesień zakończyli na 5. miejscu. W zespole jednak rozczarowanie, bo aspiracje były dużo większe – walka o awans do IV ligi. Zamiast tego na półmetku jest 10-punktowa strata do lidera, Cariny Gbuin.

– Cieszy wynik, cieszą gole. Szkoda kilku wcześniejszych meczów na własnym boisku, w których  głupio straciliśmy bramki i przez to punkty – mówi Sebastian Horodyski, trener Czarnych. – Mamy dużą stratę do lidera, ale do rozegrania zostało jeszcze 15 spotkań w rundzie wiosennej i dopóki piłka w grze…