baner_citroen_970x250_C3_18-09-2017

Nierówna gra Sobieskiego

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Aż pięć setów oglądali kibice podczas meczu siatkarzy WKS Sobieski Żagań przeciwko BTS Elektros Bolesławiec (12.11.). Choć wojskowi prowadzili 2:1, przegrali 2:3 (22:25, 25:17, 25:20, 14:25, 12:15).

Siatkarze Sobieskiego mecz rozpoczęli słabo. Pierwszy set przegrali, dwa kolejne wygrali, po czym przystanęli. W czwartym przegrali. Choć trener robił dużo zmian, wyniku nie udało się poprawić. Tie break był wyrównany do stanu 3:3. Potem siatkarze z Bolesławca odskoczyli na 4:8 i utrzymali prowadzenie do końca. Ostatecznie seta wygrali do 12.

Wygrana drużyny z Bolesławca, która zajmuje 5. miejsce w tabeli, to niespodzianka. Sobieski jest na 3. miejscu.

– Oni specjalizują się w tie-breakach. Już pięć meczów w tym sezonie wygrali właśnie 3:2 – mówi Artur Chaberski, trener Sobieskiego. I dodaje: – My falujemy. Trenujemy trzy razy w tygodniu w Iłowej, ale to za mało. W piątek przed meczem treningu w ogóle nie było, bo przez wypadek amerykańskich żołnierzy koło Gorzupi nie dali rady dojechać zawodnicy z Zielonej Góry i Nowogrodu.

Podczas meczu było gorąco, zawodnicy na przerwach dyskutowali z trenerem.

– Potrafimy zagrać słabego seta, potem dwa dobre, żeby potem znowu stanąć. Ale nie poddajemy się. Sezon jest długi, będziemy walczyć do końca – zapewnia Chaberski.

Kolejny mecz wojskowi zagrają na wyjeździe (18.11.) z drużyną Juve Głuchołazy.