Dobry sezon, słaby koniec

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: jb

Piłkarze Piasta Iłowa przegrali mecz ostatniej rundy jesiennej. Na własnym boisku ulegli drużynie Amatora Bobrowniki 1:3.

Pierwsza bramka dla Amatora padła już w 9 min. meczu.

– Sytuacja była kuriozalna. Nasz zawodnik wybijał piłkę, ta trafiła w zawodnika z Bobrownik i potem zaskoczyła naszego bramkarza – przyznaje trener Piasta, Grzegorz Borkowski.

Bramkę zapisano na konto Patryka Zawojka. Po ładnym podaniu w pole karne Dawida Borkowskiego, w 21. min piłkę na gola dla Piasta zamienił Michał Fernezy. Pięć minut później P. Zawojak podwyższył na 2:1. W drugiej połowie grę Piasta szczelnie blokowali obrońcy Amatora. Dodatkowo, w 92. min na 3:1 podwyższył Tomasz Rozynek.

-To był błąd całej defensywnej. Przez to, że bardzo chcieliśmy uratować chociaż jeden punkt i wywalczyć remis, popełniliśmy błąd w obronie – dodaje G. Borkowski.

Piast rundę jesienną zakończył na 4. miejscu w tabeli ligi okręgowej, zdobywając 33 punkty. Trzecie miejsce zabrali im piłkarze Amatora (36 punktów).

– W tej rundzie mieliśmy 10 zwycięstw, 3 remisy i tylko 2 porażki. To fajny wynik. Szkoda, że zaciemnia go ostatni słaby mecz – dodaje Borkowski.