REKLAMA
absolut

Ludzie, wydarzenia

Wybudują przy Katowickiej

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: bj

Pomiędzy żarską restauracją McDonald`s a Lidlem, w rejonie ul. Katowickiej, stanie kolejny budynek usługowy. Maksymalnie ma mieć 2 kondygnacje i 10 metrów wysokości.

Decyzję o warunkach zabudowy z Urzędu Miasta otrzymał z końcem października jeden z żarskich przedsiębiorców, który działa w branży paliw. Ubiegał się o nią od sierpnia.

Ma tu stanąć budynek usługowy wraz z niezbędną infrastrukturą i parkingami. Maksymalnie ma mieć 2 kondygnacje i 10 m wysokości. Dojazd do niego zbudowany zostanie od „ślepej” części ul. Katowickiej, czyli od strony, gdzie już funkcjonuje dojazd do sklepu Lidl.

W tym miejscu są złożone materiały budowlane, ale nie mają one nic wspólnego z planowaną inwestycją, bo na razie teren w tym rejonie służy firmie, która remontuje ul. Moniuszki do magazynowania materiałów budowlanych.

Zgoda Urzędu Miasta została wydana z zastrzeżeniem, że inwestycja nie może powodować hałasu, zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby, wibracji i zakłóceń elektrycznych. O najnowszej decyzji zostali powiadomieni najbliżsi sąsiedzi, czyli centrala sieci Lidl oraz McDonald`s w Warszawie.

Napisz komentarz »