REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Poczet dziur żarskich

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Dziury w żarskich drogach wskazali nam nasi czytelnicy. Komentarz jest zbyteczny, bo dziura jaka jest, każdy widzi, a my nie szukamy dziury w całym…

Nasz poczet rozpoczynamy od dziur na ul. Staszica, których jest kilkanaście. Do tego dołączamy dziurę nadzwyczaj okazałą na Szarych Szeregów – to nasza miss. Nie gorsza jest jej koleżanka z Czerwonego Krzyża obok przejazdu kolejowego, ale to już nasza „weteranka” gazetowa. Czeka już kolejny sezon na załatanie. No i dziura na Podchorążych, ta też nie ma szczęścia, załatana „wyłazi” regularnie z powrotem.

Bieżącym remontem miejskich dróg zajmuje się żarski Pekom. Urząd Miasta zleca mu to bez przetargu.

– Na wszystkie remonty w tym roku firma otrzymała 4 miliony 400 tys. złotych – mówi Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury w żarskim Urzędzie Miasta. – Z tej kwoty firma wydała już 70 procent. W skład remontów bieżących wchodzi także remont chodników i całego pasa drogowego. W ramach bieżącego utrzymania dróg, jeszcze w tym roku dziury zostaną załatane, ale tylko te, które należą do miasta. Każdy mieszkaniec może nam zgłosić dziurę, dzwoniąc na straż miejską lub pod nr tel. 68 470 83 22 lub 68 470 83 46.

komentarz »
  1. Żaranin 14 listopada 2017 14:18 - Odpowiedź

    Ciekawe ile można zrobić dróg o trwałości minimum 20 lat za kwotę 4 miliony 400 tyś. złotych?
    Chyba władze miasta nie wydają naszych pieniędzy rozsądnie. Za rok pewnie będziemy znowu łatać te same dziury.
    To są również pieniądze z podatków mieszkańców.

Napisz komentarz »