REKLAMA

Gospodarka

Czyste ścieki z Kronopolu

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Burmistrz Żar uznała, że system odprowadzania ścieków, który chce wybudować Swiss Krono, nie zagraża środowisku. Oznacza to, że firma nie będzie musiała robić czasochłonnych i kosztownych analiz.

W poniedziałek (6.11.) burmistrz Danuta Madej wydała decyzję środowiskową, w której stwierdziła, że Swiss Krono nie musi wykonywać oceny oddziaływania na środowisko dla planowanej inwestycji budowy układu do przesyłania i podczyszczania ścieków przemysłowych.

To oznacza, że firma nie będzie musiała robić czasochłonnych i kosztownych opracowań związanych z wpływem inwestycji na środowisko.

Nadmiar do rowu

Przesyłane ścieki będą pochodzić z okolic fabryki kleju i z procesu czyszczenia suszarni. W ramach inwestycji powstaną m.in. rurociągi do ich przesyłu, osadniki, zbiornik do ich przechowywania. Wyremontowany będzie również wylot ścieków do rowu, którym będzie odprowadzany nadmiar produkowanych ścieków, które nie będą ponownie wykorzystane w procesach technologicznych.

Urzędnicy w uzasadnieniu decyzji powołali się m.in. na żarski Sanepid, który również stwierdził, że Swiss Krono nie musi wykonywać oceny oddziaływania na środowisko. Podobne zdanie wyraził również marszałek województwa i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Napisz komentarz »