REKLAMA
absolut

Sport

Sobieski górą w derbach

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Kamil Babiarczuk

Siatkarze z Żagania wygrali na wyjeździe z AZS-em Zielona Góra 3:0. Mecz nie był jednak spacerkiem.

KU AZS Zielona Góra – WKS Sobieski Arena Żagań 0:3 (24:26, 22:25, 27:29)

AZS: Januszewski, Groblewicz, Skadorwa, Skrobot, Bitner, Chojnacki, Rogowski (libero) oraz Wróbel, Stefanowicz, Kupisz, Plazalski. 

Sobieski: Ruciński, Bocianowski, Sajdak, Kępski, Bogdanowicz, Skibicki, Szczepaniak (libero) oraz Milczarek, Goltz, Majewski, Kubera. 

 

– Zagraliśmy dzisiaj bardzo słabo – powiedział po meczu Artur Chaberski, opiekun Sobieskiego. – Tydzień temu zaprezentowaliśmy się fajnie. A dzisiaj? Nie wiem, z czego to wynika. Może z miejsca, w którym trenujemy. Musimy dojeżdżać do Iłowej i cały czas przez to falujemy. Dzisiaj mogę się cieszyć tylko z tego, że wygraliśmy – tłumaczył. 

 Szkoleniowiec Sobieskiego chwalił gospodarzy. Akademicy we wszystkich setach dzielnie walczyli z ekipą z Żagania. Dla Wiktora Zasowskiego, trenera AZS-u, marne to jednak pocieszenie. 

– Wszyscy nas chwalą, mówią, że gramy fajnie dla oka i że jesteśmy fajnym zespołem z potencjałem, ale to się nie przekłada na punkty. Na razie mamy problem z dobiciem rywala. Niepotrzebnie podajemy mu rękę – komentował. 

W następnej kolejce Sobieski spróbuje podtrzymać dobrą passę w rywalizacji z BTS-em Bolesławiec. Zwycięstwo w tym spotkaniu  to obowiązek podopiecznych A. Chaberskiego. Sam trener tonuje jednak nastroje. 

– Póki co nie jestem zadowolony z naszej gry. Nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie. Szykujemy się na kolejne mecze. Gramy, walczymy, zbieramy punkty. A co potem? Zobaczymy – mówi Chaberski.

Początek meczu w niedzielę (12.11.), o 14:00, w Iłowej,w hali przy ulicy Piaskowej 2A.

Napisz komentarz »