REKLAMA
baner_swiateczny_vipsenior_1000x200

Wasze sprawy

Prosto od rolnika

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Ceny warzyw i owoców wciąż rosną. Sprawdź, ile w tym tygodniu trzeba zapłacić za warzywa i owoce od lokalnych rolników.

Za kg selera i pietruszki trzeba zapłacić po 7 zł, za kilogram kapusty kiszonej – 6 zł. Śliwki są w cenie od 7 zł do 7,50 zł za kg. Jajka kosztują od 30 gr do 60 gr za sztukę. Gruszki to wydatek 7 zł za kg. Kilogram cukinii kupimy za 6 zł. Ziemniaki – po 1,50 zł za kg. Fasolka szparagowa kosztuje 8,50 zł za kg. Pęczek rzodkiewki – 2 zł. Kilogram orzechów laskowych kupimy za 19 zł, kilogram marchewki – za 2 zł. Za rzepę trzeba dać 7,50 zł za kg. Jabłka możemy kupić już od 2,90 zł do 3,50 zł, w zależności od rodzaju. Pomidory malinowe kosztują 8,80 zł za kg, a krakowskie – 5,80 zł za kg.

– Na targowisko przyszłam po warzywa j jaka – mówi Danuta z Żar – Jestem pracującą emerytką, więc zakupy muszę załatwić szybko. Ale lubię tutaj kupować. Jakość jest dużo wyższa niż w markecie – mówi.

Napisz komentarz »