baner_Barej_1000x200_1

Chromik rozbił rywala

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: red.

Żarscy koszykarze pokonali w sobotę (4.11.) KKS Kobierzyce, jeden z najsłabszych zespołów III ligi 97:59. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył debiutujący w Chromiku Łukasz Niesobski.

Koszykarze z Kobierzyc już w I kwarcie pokazali, że będą tylko tłem dla mających aspiracje II-ligowe zawodników Chromika Żary. Po 10 minutach gry przegrywali już 15 punktami. Cały mecz zakończył się 38-punktowym zwycięstwem Chromika. Najwięcej punktów dla zespołu z Żar zdobył Łukasz Niesobski, który ma za sobą występy w I i II lidze koszykówki w zespole Sudetów Jelenia Góra. 32-letni koszykarz, którego żona pochodzi z Żar, w debiucie zdobył 21 punktów, w tym 15 z rzutów za 3 pkt. Do składu Chromika po kontuzji powrócił Mariusz Małachowski, jeden z najlepszych koszykarzy ubiegłego sezonu. W 17 minut zdobył 8 punktów, mając 100-procentową skuteczność rzutów za 2 pkt.

Kolejny mecz koszykarze Chromika rozegrają w Żarach w sobotę (18.11) z WSTK Wschowa.