REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Warto pomagać

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: red.

Sobotni (4.11.) maraton zumby w LO im. B. Prusa to dowód, że mieszkańcy Żar nie przejdą obojętnie obok potrzebujących. Tym razem przyszli na imprezę charytatywną, aby pomóc chorej na raka Alicji Wolanin (26 l.) z Żagania.

Już na samym początku imprezy rozeszła się większość biletów, na 150 wejściówek pozostało zaledwie 20 (wstęp dla dorosłych kosztował 25 zł, a dla dzieci 10 zł).

Charytatywną akcję zorganizowała firma Syncreon oraz instruktorka zumby, Ewa Zarzycka.

 Mieszkańcy Żar stawili się całymi rodzinami, aby aktywnie spędzić czas i jednocześnie pomóc pani Alicji. Na maratonie można było nie tylko potańczyć, ale również za drobną opłatą skosztować słodkości, które zostały przygotowane przez uczestników. Mieszkańcy biorący udział w imprezie próbowali również szczęścia w loterii fantowej.

Do tej pory na konto fundacji pomagającej pani Alicji wpłynęło 60 tys. zł (potrzebne jest 200 tys). Podczas sobotniego maratonu udało się uzbierać ponad 8 tys. zł.

Pani Alicja była wzruszona.

– Brak mi słów, aby opisać wrażenia. Jestem szczęśliwa i dziękuję wszystkim za przybycie. Sama przez dwa lata tańczyłam zumbę, ale nie spodziewałam się takiej frekwencji. Jestem wdzięczna za wsparcie – powiedziała.

Napisz komentarz »