dringenberg_baner_top_11-12-2017

Dyskusja za trzy kartki

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Remisem 2:2 zakończył się mecz przedostatniej kolejki klasy A pomiędzy Orłem Konin Żagański a Łużyczanką Lipinki Łużyckie (sobota, 4.11.).

Pierwszy na listę strzelców już w 15. min wpisał się 18-letni Dawid Konopelski z Orła. Strzelił bramkę po przejęciu piłki w połowie boiska. Wynik wyrównał w 29. min Krystian Czerniawski z Lipinek po dobitce strzału z rzutu wolnego. Druga połowa rozpoczęła się od ataku piłkarzy z Konina, ale świetnie w bramce Łużyczanki spisywał się 18-letni Szymon Kondycki.

W Orle próbowano zmian. Boisko opuścili Bartosz Żak, D. Konopelski i Robert Kuloza. W ich miejsce weszli Piotr Zabilski, Mariusz Jędra i Patryk Gronkowski. Łużyczanka zmianę przeprowadziła dopiero w 80. min. Za Roberta Baworowskiego wszedł Krzysztof Strzeliński.

Losy meczu rozstrzygnęły się pod koniec drugiej połowy. Najpierw bramkę na 2:1 dla Orła strzelił Jacek Bukiel, były wieloletni zawodnik Łużyczanki. Ale już trzy minuty później na 2:2 wyrównał Grzegorz Lechocki.

Mecz zakończył się dyskusją po akcji w doliczonym czasie. Zawodnik Łużyczanki Dawid Piekło został sfaulowany w polu karnym w 93. min. Gdy upominał się u sędziego konsekwencji dla rywala za to, że był ciągnięty za rękę, otrzymał żółtą kartkę. Po dyskusjach z sędzią za chwilę zobaczył drugi żółty kartonik i kartkę czerwoną.

Do zakończenia rundy jesiennej w klasie A pozostał do rozegrania jeden mecz. Orzeł pojedzie do Nysy Przewóz (11.11.), a Łużyczanka podejmie u siebie LZSKS Tomaszowo Łużyckie (11.11).