REKLAMA

Gospodarka

Budują, choć nie mają pieniędzy

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Milionowe kary i zablokowanie wszystkich inwestycji. To grozi Gozdnicy, która rusza z budową kanalizacji, choć nie ma na to pieniędzy.

Gozdnica jako jedyna gmina w województwie i jedna ze 100 w kraju nie wykonała przepisów unijnych, które nakazują podłączenie do kanalizacji mieszkańców aglomeracji miejskiej. Pierwszy termin minął w 2015 roku, potem wydłużono go do września 2018 roku. Gmina rozpoczyna teraz remont za ponad 12 mln zł, na który jej nie stać i nie ma pewności, że dostanie dofinansowanie.

– Inwestycja kosztuje tyle, co nasz roczny budżet, a terminy gonią.  Złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o unijne pieniądze. Liczymy na około 7,3 mln zł dofinansowania Problem polega na tym, że konkurs będzie rozstrzygany najwcześniej na początku grudnia, a my musimy zacząć wcześniej, żeby mieć szanse zdążyć. Zaczynamy w ciemno – potwierdza burmistrz Krzysztof Jarosz.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 344

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »