5729-1504872275

Wymęczone zwycięstwo

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: TR

W sobotę, 28 października, grająca w A klasie, Sparta Mierków podejmowała Energetyka Dychów.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po przerwie goście mocno przycisnęli i przez kilkanaście minut gospodarzom nie udało się nawet wyjść ze swojej połowy. Nie brakowało też błędów w obronie i gromów od trenerów i kibiców Spart. Na szczęście goście nie zamienili swojej przewagi na bramki.

W drugiej połowie Sparta miała kilka kontrataków, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafili wykorzystać ani Dawid Szyja, ani kapitan Łukasz Perdoch. Dopiero w 71. min do bramki gości, po akcji prawym skrzydłem, trafił Marcin Nawrocki i wynikiem 1:0 zakończył się pojedynek.

– Mamy jedną bramkę i trzy punkty, ale to zwycięstwo wymęczone – skomentował grę podopiecznych trener Sparty, Jarosław Wysokiński.

Sparta Mierków zagrała w składzie: Bohdan Bilewicz (bramkarz), Łukasz Perdoch (kapitan), Kamil Krajewski/Jerzy Janicki, Dawid Szyja/Andrzej Żuk, Marcin Nawrocki, Kewin Michniacki, Kamil Ordecki, Partyk Dołęgiewicz, Damian Zajączkowski, Dariusz Kordiak, Artur Kwasigroch.