REKLAMA

Wasze sprawy

Będzie drożej

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Podatki od nieruchomości i opłaty za wywóz śmieci wzrosną w gminie Niegosławice od stycznia.

Radni nowe stawki zatwierdzili w poniedziałek, 30.10. 

Za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej mieszkańcy zapłacą 0,90 zł za mkw., czyli o 13 gr więcej. Opłata za grunty pod wodami powierzchniowymi wzrośnie z 4,54 zł do 4,63 zł za hektar. Za grunty niezabudowane objęte terenem rewitalizacji trzeba będzie zapłacić 0, 33 zł za mkw. (więcej o 6 groszy). Opłata za grunty pozostałe, czyli te pod domami i mieszkaniami, wzrośnie o 2 grosze do stawki 0,33 zł za mkw.

Za budynki mieszkalne do zapłaty będzie również więcej o 2 grosze, czyli 0,75 zł za mkw. Opłata za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 21,20 zł za mkw. (więcej o 4 grosze). Prowadzący działalność związaną z obrotem materiałem siewnym, zapłacą o 40 groszy więcej, czyli 10,80 zł za mkw. Za budynki związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych opłata wyniesie 4,70 za mkw. (więcej o 23 grosze). Za budynki pozostałe, czyli np. komórki i garaże podatek wzrośnie z 2,76 zł do 2,80 zł za mkw.

O 2 zł od osoby podrożeje też opłata za wywóz śmieci. Za odpady segregowane mieszkańcy zapłacą teraz 11 zł od osoby miesięcznie, a za śmieci zmieszane 20 zł od osoby. – Stawki naliczane są za ilość oddanych przez mieszkańców śmieci. U nas w tym roku jest ich bardzo dużo, stąd podwyżka – tłumaczy wójt.

Napisz komentarz »