REKLAMA
absolut

Wasze sprawy

Drogo, coraz drożej

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Warzywa i owoce powoli zaczynają drożeć. Sprawdź, ile musisz za nie zapłacić na żarskim targowisku.

Drogo, coraz drożej

Za kg selera i pietruszki trzeba zapłacić po 7 zł, za kilogram kapusty kiszonej – 6 zł. Śliwki są w cenie od 7 zł do 7,50 zł za kg. Gruszki kosztują 7 zł za kg. Kilogram cukinii kupimy za 6 zł. Ziemniaki – po 1,50 zł za kg. Fasolka szparagowa to wydatek rzędu 8,50 zł za kg. Pęczek rzodkiewki kosztuje 2 zł. Kilogram orzechów laskowych kupimy za 19 zł, kilogram marchewki – za 2 zł. Za rzepę trzeba dać 7,50 zł za kg. Jabłka możemy kupić już od 2,90 zł do 3,50 zł, w zależności od rodzaju. Pomidory malinowe kosztują 7 zł za kg, a krakowskie – 5 zł za kg.

– Można tu kupić produkty lepszej jakości. Do tej pory sama uprawiałam owoce i warzywa, lecz niestety w tym roku nie obrodziły – przyznała nam Krystyna Świerlińska ze Strzeszowic, która wybrała się na zakupy do Żar.

Napisz komentarz »