joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Hat trick Jankesa

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Trzy gole Marcina Jankowskiego dały zwycięstwo Czarnym Żagań w sobotnim meczu klasy okręgowej (28.10.) ze Zrywem Rzeczyca (3:1).

Wszystkie bramki popularny „Jankes” strzelił w ciągu 20 minut. Kanonadę zaczął w 9. minucie, skończył, w 29.  Najlepszy snajper Czarnych zdobył  już w tym sezonie 18 goli i walczy o tytuł króla strzelców okręgówki. Mimo wygranej, trener Sebastian Horodyski miał dużo pretensji do swoich zawodników, szczególnie obrońców.

– Prowadzimy 3:0 i za chwilę tracimy głupio bramkę. Zrobiło się nerwowo, bo już raz w tym sezonie prowadziliśmy 3:0 i daliśmy sobie strzelić trzy gole, remisując ostatecznie 3:3 – mówi S. Horodyski. – Po głupio straconej bramce ze Zrywem na 3:1, musiałem troszkę poinstruować piłkarzy w szatni, aby nie popełniali już szkolnych błędów. Jeśli myślimy o dogonieniu lidera , Cariny Gubin, nie możemy już więcej tracić punktów u siebie. A w rundzie jesiennej straciliśmy już 6 punktów  na własnym boisku i dla mnie ten limit został już wyczerpany.

Po tej trzeciej wygranej z rzędu Czarni są już na piątym miejscu w tabeli, ale tracą do lidera aż 10 punktów.