Baner GO-MAN 1000x200

Piast gromi Unię

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Wysoko, bo 5:1, piłkarze Piasta Iłowa pokonali na własnym boisku drużynę Unii Kunice (sobota, 28.10.).

W meczu kibice oglądać mogli dużo celnych strzałów. Pierwszą bramkę dla Piasta w 25 minucie strzelił kapitan Mateusz Góral. Chwilę później sam na sam z bramkarzem był Gomez Teodoro Washington, który chciał przelobować bramkarza Unii, ale trafił wprost w jego ręce. Rzut karny w 30. min został podyktowany za zagranie ręką piłkarzy Unii, ale wprost w ręce bramkarza trafił Breno Anderson.

Na 2:0 w 36. min podwyższył Marcin Łojko, który przechwycił piłkę w połowie boiska i sam poprowadził akcję do końca. Przed końcem pierwszej połowy celnym strzałem popisali się piłkarze Unii, ale dobrze w bramce spisał się Norbert Puchalski. Chwilę później iłowianie kontrowali i strzałem na 3:0 wynik ustalił T. Gomes.

W drugiej połowie honorowego gola po rzucie rożnym i dwóch dobitkach dla Unii zdobył Mateusz Szyszka. Dwa gole dla Piasta zdobyli jeszcze M. Łojko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (78. min) i na koniec M. Góral (81. min).

Po 13 kolejce ligi okręgowej Piast zajmuje 3. miejsce w tabeli, Unia jest na miejscu 12. Kolejne spotkanie Piast zagra na wyjeździe w Błękitnymi Ołobok (4.11.), a Unia podejmie u siebie Zorzę Ochla (4.11.).