Baner GO-MAN 1000x200

Sobieski wygrywa w Iłowej

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Siatkarze WKS Sobieski Żagań rozegrali pierwszy mecz ligowy w hali w Iłowej (sobota, 28.10.) Wygrali 3:1 (20:25, 25:9, 25:22, 25:19) z drużyną Olavii Oława.

Po tym, jak orkan uszkodził dach hali w Żaganiu, Sobieski swoje mecze grać będzie w Iłowej.

W sobotę, trener Artur Chaberski w pierwszej szóstce postawił na przyjmujących Piotra Sajdaka, Przemysława Kępskiego, rozgrywającego Mateusza Rucińskiego, środkowych Pawła Skibickiego i Tomasza Kuberę. Na zmianę do przyjęcia i obrony wchodzili libero Kamil Kulczycki i Tobiasz Szczepaniak.

Pogrom do 9

Pierwszy set toczył się punkt za punkt do stanu 14:14. Drużyna z Oławy odskoczyła na kilka oczek, było już nawet 15:21. Ostatecznie set zakończył się 20:25. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia wojskowych 8:0. Drużyna z Oławy zdobywała punkty głównie po błędach żaganian i swoich pojedynczych akcjach. Seta zakończyły dwa skuteczne serwisy P. Sajdaka. Sobieski rozgromił Oławę do 9. Trzeci set znowu rozpoczął się od prowadzenia wojskowych 3:1, potem 12:8. Żaganianie nie oddali prowadzenia do końca seta, było już nawet 21:17. Ostatecznie Sobieski wygrał seta do 22, po atomowym ataku P. Sajdaka z lewej strony.

Od przewagi wojskowi rozpoczęli także czwartego seta, było najpierw 4:1, potem 12:6, a nawet 21:16. Seta zakończyły dwa ataki w siatkę drużyny z Oławy. Żaganianie wygrali seta do 19. A cały mecz 3:1. Statuetkę dla MVP spotkania odebrał P. Sajdak.

Zadowolony z postawy swoich siatkarzy był trener wojskowych.

– Panowie zagrali wyśmienicie w każdym elemencie. Świetnie spisywał się Piotr Sajdak – mówi Chaberski.

Najbliższe spotkanie wojskowi rozegrają w sobotę, 4.11., z drużyną AZS UZ Zielona Góra.