5729-1504872275

Wielkie emocje

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Ze zmiennym szczęściem grali w weekend unihokeiści UKS Prus Żary. W sobotę (28.10) przegrali z zespołem UKS Nowa Łódź 5:7, a w niedzielę w rewanżu wygrali 6:5.

Ekstraliga unihokeja zawitała do Żar. W tym sezonie rywalami grupowymi UKS Prus Żary są zespoły z Babimostu, Torunia i Łodzi. I właśnie zespół z tego ostatniego miasta był przeciwnikiem żaran w weekendowych (28-29.10) meczach 5 i 6 kolejki ekstraligi unihokeja mężczyzn, które odbyły się w hali przy LO im. B. Prusa w Żarach. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości. W 6 minucie I tercji gola dla UKS Nowa Łódź zdobył Jan Dyśko.

Dobre złego początki

Unihokeiści Prusa wyrównali w II tercji. Piłkę w siatce umieścił Marcin Fischbach po podaniu Marcina Karaszewskiego. Zawodnicy z Żar z remisu cieszyli się tylko 30 sekund. Drugiego gola dla gości zdobył Mateusz Kołodziejski. To podcięło skrzydła zawodnikom z Żar, którzy w tej tercji stracili dwie kolejne bramki i przegrywali 1:4. III tercja zaczęła się ponownie od trafienia unihokeistów Prusa. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wojciech Marzec. Na niewiele to się jednak zdało, bo kolejne dwie bramki zdobyli unihokeiści z Łodzi.

Dramat w końcówce

Przy stanie 6:2 mało kto wierzył, że losy meczu mogą się odmienić. Tymczasem w ciągu zaledwie 2 minut zawodnicy z Żar zdobyli 3 gole i zrobiło się tylko 6:5 dla Łodzi. Niestety goście otrząsnęli się po utracie goli i przypieczętowali zwycięstwo w sobotnim meczu zdobywając 7 bramkę.

– W sobotę chyba za bardzo chcieli zrobić prezent ślubny koledze z zespołu, który tego samego dnia miał wesele. W hokeju to kwestia psychiki, jak za bardzo chcesz to się usztywniasz i jesteś niedokładny – komentował po meczu Waldemar Malendowicz, trener Prusa.

W niedzielę powtórka

Dramatyczny przebieg miał również niedzielny mecz tych samych drużyn. Unihokeiści z Łodzi prowadzili już 3:1 i później 5:3, by ostatecznie przegrać 5:6. Najlepszym zawodnikiem tego spotkanie w UKS Prus Żary został zdobywca 3 bramek Adrian Grędziński. Kolejne mecze Prus zagra w Żarach w weekend (11-12.11), a przeciwnikiem będzie TLU Toruń.