twoj_dom_baner_1000x200_2017

Promień na fali

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Piłkarze żarskiego Promienia wygrali 6. mecz z rzędu. W sobotę (28.10) na stadionie przy ul. Zwycięzców pokonali wicelidera klasy okręgowej Amatora Bobrowniki 3:0.

Pogoda nie rozpieszczała kibiców w Żarach, którzy w sobotę przyszli na mecz Promienia z Amatorem Bobrowniki. Rozpieścili ich za to żarscy piłkarze, którzy strzelili przeciwnikowi trzy gole nie tracąc przy tym żadnego i prezes klubu Henryk Krzemiński, który osobiście w przerwie meczu częstował kibiców darmową herbatą i kawą.

Grzegorz dał popalić

Nadciągający orkan Grzegorz dawał się we znaki obu drużynom, ale lepiej z wietrzną pogodą poradzili sobie żaranie. Już w 19 minucie objęli prowadzenie. Gola strzelił Jakub Nowak.

– Świetnie weszliśmy w mecz. Byłem w szoku, że w tak trudnych warunkach nasza gra wyglądała tak dobrze – chwalił piłkarzy H. Krzemiński, prezes Promienia.

Jeszcze przed przerwą Promień zdobył drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się piekielnie szybki Brazylijczyk Winston. Jak się okazało, nie było to jego ostatnie słowo w tym spotkaniu.

Prezes polewał

Zanim jednak Winston przypieczętował zwycięstwo żarskiego zespołu w przerwie meczu zadowolonych, ale zmarzniętych kibiców zarząd Promienia zaprosił do klubowej kawiarenki na ciepłą kawę i herbatę. Sympatykom polewał sam prezes. W drugiej połowie Promień grał z wiatrem, co wcale nie okazało się aż tak dużym atutem. Lekko kopnięta piłka pędziła z taką prędkością, że nikt nie mógł za nią nadążyć. Nikt oprócz Winstona oczywiście. Żarska „Rakieta” w 63 minucie urwała się obrońcom z Amatora i dopełniła dzieła zniszczenia. Piękny, techniczny strzał pozbawił piłkarzy z Bobrownik wszelkich złudzeń na dobry wynik w tym spotkaniu. Do końca meczu więcej bramek nie było. Promień wygrał 3:0 i potwierdził aspiracje do wygrania ligi.

Walczą o awans

Po 13 kolejkach Promień zrównał się liczbą punktów z Amatorem Bobrowniki i zajmuje drugie miejsce w tabeli klasy okręgowej. Do liderującej Cariny Gubin traci 6 punktów. – Zdecydowanie chcemy wygrać okręgówkę i awansować do IV ligi – mówi Robert Dziadul, radny miejski i trener pracujący w Promieniu.

W najbliższą niedzielę (5.11) o godz. 14 Promien zagra na wyjeździe ze Stalą Jasień, a w ostatniej kolejce w meczu na szczycie zmierzy się na stadionie przy ul. Zwycięzców z Cariną Gubin. Początek niedzielnego (12.11) meczu o godz. 13.