REKLAMA

Sport

Przerwą złą passę?

Opublikowano 27 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy piłkarze u siebie przegrywają, za to świetnie grają na wyjazdach. Czwarte w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo odnotowali w sobotę, 21.10., w Zbąszynku.

Sprotavia nie dała szans mocnej Syrenie, pokonując zbąszynian 2:0 (w 43 i 65. min). Oba gole zdobył Bartosz Olejniczak, który w tym sezonie zgromadził na swoim koncie już 10 bramek. To sporo, zważywszy, że szprotawianie w 12. kolejkach zdobyli w sumie 14 goli. Olejniczak wyręcza tym samym swoich kolegów z ataku, którzy wyraźnie zawodzą.

Sprotavia zagrała w składzie: Sala – Dykta, Czarnecki, Rudak, Gawron, Ekiert (od 70. min  Nowicki), Sucharek, Brzeźniak (od 75. min  J. Kononowicz), Weryszko, Poterała, Olejniczak.

Po tym zwycięstwie, Sprotavia awansowała na 7. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę, 28 października, podopieczni Mieczysława Sobczaka podejmą na własnym boisku Spójnię Ośno Lubuskie. U siebie Sprotavia nie może wygrać od ponad roku. W sobotę będzie szansa na zwycięstwo, tym bardziej, że Spójnia w tym sezonie przegrała wszystkie swoje mecze wyjazdowe, tracąc aż 13 goli.  

– Wierzę, że meczem ze Spójnią przełamią złą passę – mówi prezes klubu ze Szprotawy, Dariusz Marciniak.

Napisz komentarz »